GRAFIKA

W 1995 roku ukończyłam Katedrę Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Otrzymałam dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej. Od ukończenia studiów zajmuję się grafiką - linorytem. Miasto to mój obszar. Przestrzeń miejska, detal architektoniczny, krajobraz pojawiają się w moich pracach od wielu lat, podróżując "zbieram" materiały.
Punktem wyjścia zwykle jest fragment realnej przestrzeni, oglądam mapy, gromadzę materiały, ale w trakcie pracy emocje i intuicja zaczynają mnie prowadzić i często dzieje się tak, że ten pierwszy impuls jest tylko pretekstem, który jednak nie ogranicza tylko otwiera. I tak przepuszczam go przez swoje emocje, wrażliwość.
Z podróżami wiążą się też moje działania na pograniczu mody i happeningu. Od lat razem z mężem zajmujemy się tworzeniem kolekcji mody unikatowej z metalu, plastiku, płyt CD itd. Wzięliśmy udział w ponad 130 pokazach i przejechaliśmy kawał Europy. To co łączy grafikę z modą to element czasu, mam nadzieję, że czas i energia, które wkładam w swoją pracę ma znaczenie dla odbiorcy i zwraca się widzom zarówno bardziej kameralnej grafiki jak i na dużych pokazach mody.